اجرای قیرگونی در رویان

4.9/5 - (30 امتیاز)

تخصصی ترین کادر اجرای قیرگونی در شمال
همشهریان عزیز شمالی بخصوص شهر زیبای رویان و حومه در این آموزک از سربام پوش ابتدا تئوری جامع راجع به قیرگونی و سپس مزایا و معایب آن مورد بحث قرار خواهد گرفت.

تئوری جامع راجع به قیر و گونی

قیر یا پسماند نفت بعد از استخراج، به صورت وکیوم و خام می باشد

پس از اینکه در پالایشگاهها و طی فرایندهای مختلف ذوب طبق نیاز بازار برای مصارف مختلف تولید و روانه بازار میشود.

قیر جهت عایقکاری ساختمان که انواع آن که پر مصرف می باشد عبارت است از قیر۶۰/۷۰ شل، ۸۵/۲۵ مخلوط و ۹۰/۱۵ سفت و مصارف راه سازی mc ،mc2 امولاسیون قیری و …

همچنین کاربردهای فراوانی از جمله ساخت عایق رطوبتی پیش ساخته (ایزوگام) ، پرایمر و … دارد
  بسته بندیها شامل بشکه بزرگ ،کوچک ، حلب و…می باشد.

گونی (چتایی)

نخ جوت که در پاکستان،هند و بنگلادش به وفور یافت میشود،به دلیل شرایط آب و هوایی و رشد یک نوع گیاه براق و محکم که ارتفاعی بیش از سه متر دارند،ساخته میشود. و تبدیل به گونی جهت عایق کاری میگردد.

مزایا و معایب قیرگونی منطقه آب و هوایی رویان

همشهریان رویانی و حوالی دقت نمایید، عایق سنتی قیرگونی بدلیل چسبنده بودن ،حرارت بالا و مایع بودن هنگام نصب، تمامی قسمت ها به طور کامل پوشیده و به اصطلاح ناهمواریهای ریز و زبر سطح زیرین را پر خواهد کرد و به گونی محکم چسبیده میشود.

این مزیت باعث طول عمر بالا و ماندگاری بیش از ۲۰ سال میگردد البته رعایت بعضی نکات هنگام نصب ضروریست که در ادامه عرض خواهم کرد.

عایق قیرگونی بایستی توسط تیم اجرایی مجرب و متخصص انجام شود. بالعکس ایزوگام نباید در معرض دید و نور مستقیم خورشید باشد که از طول عمر آن کاسته می شود.

قیرگونی در سرویس های بهداشتی،حمام،تراس،آشپزخانه و …آب بندی بهتری نسبت به ایزوگام دارد. باغچه ها مکانهایی که بام آن روف گاردن درخت کاری و آلاچیق اجرا می شود عایق سنتی طول عمر بیشتری دارد.

تنها معایب قیرگونی این است روی شیروانی ها بخصوص شیروانی های آهنی و مکانهایی که در معرض نور مستقیم خورشید هستند طول عمر کمتری نسبت به ایزوگام دارد.

سربام پوش مسیر مجری عملیات تخصصی اجرای قیرگونی در شمال و شهرستان زیبای رویان آماده همکاری با پروژه های شخصی ،دولتی،ساختمانهای در حال ساخت و… می باشد.