اجرای قیرگونی در رویان

4.9/5 - (32 امتیاز)

تخصصی ترین کادر اجرای قیرگونی در شمال
همشهریان عزیز شمالی بخصوص شهر زیبای رویان و حومه در این آموزک از سربام پوش ابتدا تئوری جامع راجع به قیرگونی و سپس مزایا و معایب آن مورد بحث قرار خواهد گرفت.

تئوری جامع راجع به قیر و گونی

قیر یا پسماند نفت بعد از استخراج، به صورت وکیوم و خام می باشد

پس از اینکه در پالایشگاهها و طی فرایندهای مختلف ذوب طبق نیاز بازار برای مصارف مختلف تولید و روانه بازار میشود.

قیر جهت عایقکاری ساختمان که انواع آن که پر مصرف می باشد عبارت است از قیر۶۰/۷۰ شل، ۸۵/۲۵ مخلوط و ۹۰/۱۵ سفت و مصارف راه سازی mc ،mc2 امولاسیون قیری و …

همچنین کاربردهای فراوانی از جمله ساخت عایق رطوبتی پیش ساخته (ایزوگام) ، پرایمر و … دارد
  بسته بندیها شامل بشکه بزرگ ،کوچک ، حلب و…می باشد.

که معمولأ برای متراژهای بالاتر از ۵۰ متر از قیر بشکه ای استفاده میشود که قیمت قیر بشکه ای ۲۲۰ لیتری به صرفه تر از قیر های کوچک و حلب ۱۷ کیلویی است.

گونی (چتایی)

نخ جوت که در پاکستان،هند و بنگلادش به وفور یافت میشود،به دلیل شرایط آب و هوایی و رشد یک نوع گیاه براق و محکم که ارتفاعی بیش از سه متر دارند،ساخته میشود. و تبدیل به گونی جهت عایق کاری میگردد.

مزایا و معایب قیرگونی منطقه آب و هوایی رویان

همشهریان رویانی و حوالی دقت نمایید، عایق سنتی قیرگونی بدلیل چسبنده بودن ،حرارت بالا و مایع بودن هنگام نصب، تمامی قسمت ها به طور کامل پوشیده و به اصطلاح ناهمواریهای ریز و زبر سطح زیرین را پر خواهد کرد و به گونی محکم چسبیده میشود.

این مزیت باعث طول عمر بالا و ماندگاری بیش از ۲۰ سال میگردد البته رعایت بعضی نکات هنگام نصب ضروریست که در ادامه عرض خواهم کرد.

عایق قیرگونی بایستی توسط تیم اجرایی مجرب و متخصص انجام شود. بالعکس ایزوگام نباید در معرض دید و نور مستقیم خورشید باشد که از طول عمر آن کاسته می شود.

عایق قیرگونی دیوار ، تراس ، آشپزخانه، سرویس های بهداشتی و حمام، آب بندی بهتری نسبت به ایزوگام دارد. باغچه ها مکانهایی که بام آن روف گاردن درخت کاری و آلاچیق اجرا می شود عایق سنتی طول عمر بیشتری دارد.

تنها معایب قیرگونی این است روی شیروانی ها بخصوص شیروانی های آهنی و مکانهایی که در معرض نور مستقیم خورشید هستند طول عمر کمتری نسبت به ایزوگام دارد.

سربام پوش مسیر مجری عملیات تخصصی اجرای قیرگونی در شمال و شهرستان زیبای رویان آماده همکاری با پروژه های شخصی ،دولتی،ساختمانهای در حال ساخت و… می باشد.

برای اطلاع از قیمت قیرگونی در تهران و شمال با ما در تماس باشید.