خرابی ، نگهداری ، عمر مفید ایزوگام
خرابی ایزوگام

خرابی ایزوگام ، عمر مفید ایزوگام

5/5 - (10 امتیاز)

خرابی ایزوگام

عمر مفید ایزوگام نصب شده ، ۱۰ سال است. ترکیبات و مواد تشکیل دهنده یک ایزوگام به نحوی ساخته شده است که اشعه ماورای بنفش خورشید ،به عمق ایزوگام نفوذ پیدا می کند همچنین دمای زیر صفر درجه و عدم نگهداری صحیح ،باعث خرابی ایزوگام و عایق نصب شده خواهد شد.

خرابی ایزوگام شامل دو بخش می باشد:

۱- خرابی و عمر مفید ایزوگام بدون نصب

اگر رول های ۱۰ متری ایزوگام بدون نصب بیشتر از یک فصل در انبار بماند در صورتی که تمامی موارد نگهداری عایق به درستی انجام شود برای نصب عایق دچار مشکل خواهید شد.

فرمول تولید عایق برای هر فصل متفاوت است پس مشاهده تاریخ تولید عایق بسیار هائز اهمیت است.

پاشنه ایزوگام را به دقت نگاه کنید که حالت له شدگی نداشته باشد.

نحوه تشخیص پایان عمر ایزوگام نصب شده:

برای تشخیص اتمام عمر مفید عایق در معرض دید که به دلایلی زمان نصب ایزوگام مشخص نباشد، باید مواردی را به دقت مشاهده کرد که در زیر به آن میپردازیم.

در صورتی که عایق بدون روکش آلومینیوم باشد با مشاهده دقیق روی ایزوگام ،اگر نخهای براقی با موازات تقریبأ یک سانتی متری به صورت طولی مشاهده گردد، عمر ایزوگام به پایان رسیده است.(عایق سالم نخها قابل مشاهده نیست)

موقع راه رفتن روی عایق یا با زدن ضربه با نوک انگشتان دست ،حس شود که عایق از سطح جدا شده است .(در این مورد کیفیت و نصب نا مطلوب میتواند دخیل باشد)

عایق از دیواره های جان پناه جدا شده یا روی زمین افتاده باشد.(در این مورد مشکل میتواند به زیر کار مرتبط باشد )

ترک یا تبله های فراوانی روی سطح ایجاد شده باشد که با مشاهده و راه رفتن روی سطح قابل مشاهده و لمس است.

زیرسازی دلیل اصلی خرابی عایق

در مواردی با گذشت چندین سال پس از نصب ایزوگام مشاهده میگردد که عایق از کناره ها باعث چروکهای ریز و درشتی همچنین خرابی و جدا شدن ایزوگام از کتاره های بام و ترک خوردگی شده است این عیب مربوط به بار سنگین پشت بام می باشد.

بار سنگین بام می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که در ساختمان های بالای ۱۵ سال عمر، به وفور یافت می شود از جمله پوشش قبلی بام توسط قیرگونی و آسفالت که در بامهایی مشاهده می شود که حتی تا سه بار از این عایق بندی سنتی استفاده شده است که به شدت سقف سنگین می شود که یهترین راه کندن و سبک کردن بام است .

بازدید وکارشناسی رایگان جهت تشخیص خرابی ایزوگام توسط سربام پوش مسیر

صدمات و خرابی عایق

صدمات ناشی از پرتاب اشیاء تیز و برنده صدمات ناشی از برخورد پایه کولر و آنتن ،ریختن مواد شیمیایی ،روشن کردن آتش و زغال به صورت مستقیم روی سطح عایق شده باعث کاهش طول عمر و خرابی عایق میگردد.

گرفتگی آبروها یا شکستگی لوله ناودانی ، عدم نظافت کلی بام به ویژه نظافت ضایعات ناشی از تعویض پوشالهای کولرهای آبی و نشتی مداوم آب کولر در تابستان ، ابتدا باعث از بین رفتن فویل و در نتیجه باعث خرابی ایزوگام به مرور خواهد شد.

در مواردی دیده شده است که خصوصأ دیوارهای جان پناه دارای پوشش سیمان سفید بی کیفیت توسط سازنده است. که در بارش های شدید رحمت آسمانی سیمان سفید خیس می خورد و باعث پوسته شدن و جدا شدن عایق می گردد در این موارد بهتر است دیواره ها حدودأ یک متری جان پناه به طور کامل توسط ایزوگام ایزوله شود یا سیمان سفید تراشیده و بجای آن یک لایه سیمان سیاه اجرا شود.این مسئله اهمیت بسیار بالایی در عدم خرابی ایزوگام،ایجاد می کند.

با تشکر با سربام پوش منتظر باران باشید.

پیشنهاد ما به شما

قیمت قیر و گونی و ایزوگام در چالوس

قیمت قیر گونی و ایزوگام در چالوس و شهرهای شمالی با مناسب ترین قیمت با ما تماس بگیرید .اجرای قیرگونی دولایه ،سه لایه در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان