خانه / ایزوگام / اجراي ايزوگام روي شيروانی
اجرای ايزوگام روي شيروانی
اجرای ایزوگام روی شیروانی

اجراي ايزوگام روي شيروانی

اجرای ايزوگام روي شيروانی

اجرای ايزوگام روي شيروانی بستگی به نوع شیروانیها دارد كه در بيشتر حالات به دلیل شباهت فرمینگ کرکره به موج‌های مدور و دایره‌ای مانند به آن ورق سینوسی گفته می‌شود.

اجرای ایزوگام روی ساندویچ پنل و شیروانی های مستعطیلی قدیمی نیز امکان پذیر است.

ایزوگام عایق سرمایشی گرمایشی

اجرای ايزوگام روي شيرواني هاي آهنی به دليل وجود لايه پشم شيشه در ايزوگام تا حدودی باعث جلوگيري از عبور سرما و گرما از سقف میشود كه می تواند عایق سرمایشی گرمایشی نیز باشد و از اتلاف انرژی جلوگیری کند.

ایزوگام عایق صدا روی شیروانی

در سالن های سینما و تئاتر كه پوشش سقف شيروانی است برای جلوگیری از ایجاد صداها بخصوص ایجاد صدا توسط باران و تگرگ که عدم تمرکز بازیگران(تئاتر) و بینندگان را بدنبال دارد اجرای ایزوگام عایق مناسبی برای جلوگیری از ایجاد صداها خواهد بود.

نصب ایزوگام روی شیروانی

به گونه ای ايزوگام روي شيروانی بايد اجرا و نصب شود كه ایزوگام به خوبی در کف بخوابد در غیر این صورت زیر ایزوگام هوا ایجاد میشود که امکان عبور رطوبت هنگام سوراخ و پاره شدن قسمتی از عایق وجود خواهد داشت.

قبل از اجرای ایزوگام روی شیروانی میتوان برای آسانی کار و دوام بیشتر با استفاده از ملات سیمان سطح روی شیروانی را دقیقا مسطح نمود که ایزوگام بهتر و یک پارچه نصب میگیرد در نتیجه باعث دوام بیشتر و عمر بیشتر عایق میگردد.

البته برای اینکار اطمینان از مقاومت پایه ها و ستون ها در ایجاد وزن اطمینان و همه جوانب هنگام وقوع عوامل غیر مترقبه در نظر گرفته شود.

در شیروانی های فلزی که ملات به خوبی روی فلز نمیچسبد میتوان از توری plc و مرغی استفاده نمود در این صورت ملات سیمان به خوبی روی سطح میچسبد و اجرای ایزوگام روی شیروانی بهتر انجام میگیرد.

ایمنی هنگام نصب

مهمترین تذکر جهت ایمنی هنگام نصب باید توجه نمود که گرمای خیلی کم به شیروانی و حرارت بیشتر روی ایزوگام گرفته شود تا خدای ناکرده از آتش سوزی و حوادث ناگوار جلوگیری شود.

معمولا زیر ورق ساندویچ پنل فوم و شیروانی الیاف شیشه جهت عایقکاری سرمایشی و گرمایشی استفاده شده است که بسیار مشتعل اند.

کپسول آتش نشانی و دسترسی به داخل سالن باید فراهم باشد.

هنگام نصب يا اجرای ايزوگام روي شيروانی ها بايد از روي ستونها حركت نمود یا میتوان برای ایمنی بیشتر از تخته بنایی برای حرکت روی شیروانی ها بخصوص شیروانی سیمانی استفاده کرد.

مواردی که شیروانی از نوع شیبدار تند باشد هنگام اجرا جهت ایمنی نصابان ایزوگام باید از طناب مخصوص استفاده کنند.

سربام پوش مسير آمادگي كامل خود را جهت عايقكاري و اجرای ایزوگام روی شيرواني اعلام ميدارد و عايق نصب شده خود را ١٠ سال گارانتي مينمايد

اجرای ایزوگام روی شیروانی

همچنین ببینید

قیمت ایزوگام سال 1400

قیمت ایزوگام سال ۱۴۰۰

4.8 / 5 ( 110 امتیاز ) با سلام ضمن تبریک سال ۱۴۰۰ به همه …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *