خانه / ایزوگام / راههای تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی
تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی
تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی

راههای تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی

راههای تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی

راههای تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی بسیار زیاد است و بیشتر در مورد برند های معروفی چون ایزوگام پشم شیشه ایران ، ایزوگام بام گستر دلیجان ، ایزوگام شرق و …. اتفاق می افتد.

در ایران بیشترین تقلبات مشتقات قیری را در عایق های رطوبتی ایزوگام و قیر شاهد هستیم .

به این دلیل که رول های شبیه به هم دارند و از لحاظ وزن رول ، دولایه بودن ، روکش ظاهری آلومینیومی و همچنین اطلاعات موجود روی لیبل و حتی رنگ لیبل یا برچسب و اطلاعات روی آن بسیار شبیه به برندهای معروف چاپ میشوند و بعد از نصب هم به تقلبی بودن آن نمیتوان پی برد.

یکی دیگر از تقلباتی که توسط افراد سودجو صورت میگیرد، نداشتن آگاهی مردم نسبت به عایق رطوبتی ایزوگام که با یک مثال در زیل توضیح میدهم.

چرا ایزوگام دلیجان را یک برند میشناسند؟

ایزوگام دلیجان یک برند نیست که بیشتر مشتریان از ما درخواست ایزوگام دلیجان میکنند.این برمیگردد به سال ۱۳۶۷ هجری شمسی و سالهای ابتدایی تولید ایزوگام ، که تعداد محدودی کارخانه تولید عایق رطوبتی پیش ساخته(ایزوگام) در شهرستان دلیجان تولید ایزوگام میکردند(که هم اکنون نیز فعالیت دارند) و به دلیل کیفیت مطلوب و مقاومت بالا به اسم ایزوگام دلیجان بر سر زبان مردم جاری شده بود و هم اکنون نیز جاری است.با گذشت زمان و پیشرفت علم هم اکنون بیش از ۲۰۰ کارخانه ایزوگام در دلیجان فعالیت دارند.

باید به این نکته دقت نمود هر ایزوگامی با پسوند یا پیشوند ایزوگام دلیجان ، آن ایزوگام دلیجان قدیمی نیست.(هر ایزوگام دلیجانی ایزوگام دلیجان نیست)

راه دیگر جلوگیری از تقلب ایزوگام

برای جلوگیری از تقلب و سوء استفاده از برند های معروف حتما نسبت به شماره ثبت محصول اصلی دقت نمائید، برای مثال ایزوگام شرق را فقط با نام ایزوگام شرق و شماره ثبت ۶۷۳۶ ایزوگام پشم شیشه ایران را با نام شرکت پشم شیشه ایران ایزوگام LA4 و ایزوگام بام گستر دلیجان را فقط با نام ایزوگام بام گستر دلیجان و با شماره ثبت ۱۱۷ ،ایزوگام سراپوش دلیجان را با شماره ثبت ۲۴۲ که روی لیبل و خود رول ایزوگام حک شده است بشناسید.(برای دیگر برندها نیز همینطور)

راه های خیلی زیادی نیز برای تشخیص ایزوگام اصل از تقلبی وجود دارد که مشتریان باید دقت لازم را هنگام خرید و یا نصب ایزوگام داشته باشند .اگر برندی در بازار برای مثال با قیمت مثلا ۹۰۰۰ تومان نصب میشود ، اگر عایقکاری همان برند را با نرخ ۷۰۰۰ تومان و یا ۱۱۰۰۰ نصب میکند ، مطمئن باشید که اینجا اشکالی وجود دارد.چون قیمت ایزوگام برای برند های معروف حداکثر با ۵۰۰ تومان اختلاف در بازار نصب میگردد.

 

 

 

همچنین ببینید

قیمت ایزوگام و قیر شکسته شد

قیمت ایزوگام و قیر شکسته شد آیا قیمت های قیر و ایزوگام به نرخ قبلی …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *