خانه / اخبار / ایزوگام
عایق رطوبتی ایزوگام
ایزوگام

ایزوگام

ایزوگام

ایزوگام از دولایه الیاف صنعتی تشکیل شده است که هر لایه به پلیمر یا مواد قیری و ترکیبات شیمیایی قیر اندود شده است.

ایزوگام یک کلمه فرانسوی است که به اشتباه در ایران جا افتاده است که معنی آن جلوگیری از نم و رطوبت بام ،استخر و … می باشد.

ایزوگام در فارسی:

عایق رطوبتی پیش ساخته نامیده شده است.

تولید عایق رطوبتی:

هنگام تولید باید از آزمونهای عبور کند که متکی به دانش و تجربه و فناوری و از همه مهمتر علم شیمی که بتوان با آزمایشات گوناگون سازه های مقاومی ساخت که از ماندگاری و چسبندگی بسیار زیادی برخوردار شود.که در برابر کمترین حرارت مستقیم به سطح بچسبد و با گذر زمان از سطح بام یا دیوار جدا نشود و در برابر گرمای خورشید از استقامت بسار بالایی برخوردار باشد.

راههای بالا بردن انعطاف پذیری:

جهت انعطاف پذیری بالا و برای نرمی و جلوگیری از خشکی در دمای صفر درجه یا سرد و دمای بالای ۸۰ درجه سانتی گراد از پودر تالک استفاده میشود، تا در هنگام گرما و سرما مقاومت ویژه ای داشته باشد.

فرایند تولید ایزوگام:

فرایند تولید خیلی پیچیده نیست بسته به نوع ایزوگام تک لایه و دولایه بوده آن تیشو و پلی آستر وارد استخر قیر میشوند و با مواد پلیمری یا قیر دمیده ترکیب میشود و همچنین ضخامت لایه توسط مجرای خروجی تعبیه شده در بالای استخر قیر تنظیم میگردد و سپس آلومینیوم که انواع مختلفی دارد به لایه آغشته شده به قیر چسبیده و وارد حوض آب می شود.

لایه پس از عبور از حوض آب و عبور از غلطکها خنک میشود و در مرحله بعد پلاستیک نازک که همراه با تبلیغات و شماره اقتصادی و نوع عایق رطوبتی روی لایه چسبیده میگردد.و در پایان آسانسور با چرخش توسط غلطکها و فن های خنک کننده تعبیه شده ذخیره و خنک میشود و با برش های ۱۰ متری به رول تبدیل میشود.

انواع عایق رطوبتی پیش ساخته

قیر پلیمری : با استفاده از قیر خالص ۷۰–۶۰: عنصر اصلی در این نوع از قیر خالص ۷۰–۶۰ استفاده شده و دارای کیفیت بسیار بالایی در مقایسه با ایزوگام دمیده است. قیر خالص ۷۰–۶۰ از پالایش نفت خام به دست می‌آیند.

قیر اکسیده یا دمیده با استفاده از نفت کوره (مازوت): عنصر اصلی در این نوع ایزوگام قیر دمیده است و به نسبت ایزوگام پلیمری کیفیت پایین‌تر و عمر کم تری دارد.

 

 

همچنین ببینید

ایزوگام متری چند

ایزوگام متری چند

ایزوگام متری چند قیمت هر متر ایزوگام چند است؟ در پیج های قبل توضیح دادم …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *